Jak mohou vůně ovlivnit vaše osobní kouzlo?

 

Čich je jeden ze základních smyslů a vůně nebo pachy jsou důležitým nositelem informací. Stejně tak jako dokáže vůně vyvolat vzpomínky, chuť k jídlu, či sympatie ke konkrétnímu člověku, tak zároveň dokážete pomocí čichu například včas odhalit zkaženou potravinu.  Vůně jsou prostě mocné a mají na člověka velký vliv.

Už více než 20 let se zabývám fenoménem osobního kouzla. Zajímají mě všechny techniky a možnosti, které dokáží rozvíjet a stimulovat mozek. Osobní kouzlo totiž máme “v hlavě”.  Jsem přesvědčen, že osobní kouzlo se dá vybudovat, rozvíjet a zvyšovat tím, jak rozvíjíme schopnosti svého mozku. Vzhledem k tomu, že jsem většinu života profesionální kouzelník a lektor, používám k rozvoji jednotlivých složek osobního kouzla stejné techniky, jaké používají ke svému tréninku ti nejlepší kouzelníci. Nedávno jsem do tréninkových technik zařadil ještě experimenty se stimulací mozku prostřednictvím vůní.

Vůně mají totiž v oblasti osobního kouzla vlastně dvě funkce. Tou první je samozřejmě schopnost ovlivňovat okolí tím, jaký parfém si zvolíte. Ale tato složka osobního kouzla není tou, kterou bych se teď chtěl zabývat. Mnohem zajímavější je totiž složka opačná – tedy jak mohou vůně ovlivňovat vás osobně a jak je lze použít k vlastnímu rozvoji.

Vůně – v tomhle případě přesněji přírodní ESENCE, totiž dokáží stimulovat mozek a dokonce i tělo. Předpokládá to samozřejmě použití skutečně 100% přírodních esncí a nikoli těch průmyslově vyráběných.

Při správném použití (způsoby aplikace esencí se totiž liší v závislosti na požadovaném účinku)  dokáže vůně a molekuly přírodních látek v ní obsažené, doslova zázraky.

Existují esence, které vám zmírní trému, pomohou rozvíjet paměť, uvolní svaly a klouby, přechodně zvýší sebejistotu, vybičují vaši pozornost a koncentraci, a dokonce i esence, které mohou neutralizovat negativní emoce a změnit náladu. Stačí je jen objevit a naučit se s nimi pracovat.

Před nějakým časem jsem začal s esencemi experimentovat a ve spolupráci s odborníky, jsem je začal zařazovat do svých tréninkových postupů na rozvoj jednotlivých složek osobního kouzla.  A musím konstatovat, že s velice pozitivními výsledky.

V počáteční fázi jsem aplikoval esence přímo na sobě v rámci vlastního tréninku a v současné době je testují absolventi mých kurzů “OSOBNÍ KOUZLO JAKO MOCNÁ ZBRAŇ”. První reakce jsou velice pozitivní.

 

Z výsledků testování sám na sobě jsem tak nadšený, že jsem se rozhodl je sdílet. Uvědomil jsem si, že cílené používání přírodních esencí k trénování schopností a rozvíjení svého mozku má skutečně smysl.

Používal jsem esence vyráběné americkou společností dőterra a ve spolupráci s odborníky z jejich zastoupení v ČR  Natureoils, kteří mi dle požadovaného účinku, doporučili jednotlivé esence nebo jejich kombinace.

web k nahlédnutí zde:    NATURE OILS

Nyní tedy k jednotlivým složkám osobního kouzla, použitým esencím a způsobu aplikace:

 

ODBOURÁNÍ TRÉMY, STRESU A NAPĚTÍ

V tomto případě jsem vyžkoušel 2 možnosti a přiznám se, že vlastně nejsem schopen říci, která je lepší. Obě na mě fungovaly.

1. Uklidňující směs BALANCE – obsahuje esenciální oleje ze smrku, růžového dřeva, kadidla a vratiče obecného.

Aplikuje se tak, že pár kapek rozetřete na chodidla, dlaně a mezi oči.

Během pár minut zklidní, ale neuspává, člověk se cítí uvolněný, ale je schopen zaměřit pozornost na vše co chcete.

2. PAST TENSE – obsahuje esenciální oleje z libavky, levandule, máty, kadidla, koriandru setého, majoránky, heřmánku římského, bazalky a rozmarýnu. Výhoda je, že je už v lahvičce s rollon kuličkou, takže se snadno aplikuje.

Nanáší se mezi obočí, do zátylku a do měkkých důlků za ušima.

Látky v ní obsažené mají údajně tak malé molekuly, že proniknou během 20s přímo do mozku. Je pravda, že účinek je neuvěřitelně rychlý. Navíc má zvláštní příjemnou vůni, kterou nedokážu k ničemu přirovnat. Jako by byla z jiné planety 🙂

 

PAMĚŤ

MÁTA PEPRNÁ – PEPPERMINT

Esenci z máty asi není třeba nějak blíže popisovat. Aplikuje se tak, že si 1-2 kapky rezetřete v dlaních, vytvoříte z nich misku a zhluboka nadechujete přímo do nosu.

Po její aplikaci jsem měl pocit, že mám v hlavě něco jako čerstvý vítr, dokonale se mi uvolnilo dýchání a všechna paměťová cvičení jsem zvládal nějak rychleji. Možná subjektivní pocit, ale údajně opravdu stimuluje paměť a podporuje rychlejší a lepší ukládání informací.

 

POZORNOST

VETIVER – vousatka draslavá

Vetiverový olej se často používá i při výrobě parfémů. Má vysoký obsah seskviterpenů, které mají uzemňující účinky. Vědecké studie dokonce prokázaly jeho velmi silné účinky při léčbě poruch pozornosti.

Aplikace pro dlouhodobé soustředění je ideální 5 kapek do ultrazvukového difuséru a 2 – 3x denně inhalovat 1 hodinu, ale pro rychlou akci mám vyzkoušeno, že funguje rozetřít pár kapek na spánky k hranici vlasů a do zátylku. Během pár minut vám přestanou těkat myšlenky a dokážete se snadno soustředit na tu konkrétní věc, na kterou potřebujete.

 

VYJADŘOVACÍ SCHOPNOSTI

Nechci tvrdit, že použitím esence se z vás stane excelentní řečník (k tomu slouží mnoho dalších technik v mých trénincích), ale velmi často se potřebujete před zahájením například důležité prezentace nebo rozhovoru, rychle uvolnit a získat sebedůvěru. Někdo k tomu použije sklenku alkoholu, ale stejného výsledku lze dosáhnout použitím

WILD ORANGE – DIVOKÝ POMERANČ

Jedná se o olej lisovaný za studena z kůry divokých pomerančů. Z tohoto pohledu se zdá, že ideální kombinací bude použití této esence a sklenky Francouzského likéru Grand Marnier, který se zase vyrábí mísením mladého koňaku se šťávou z kůry zelených Haitských pomerančů 🙂

V každém případě esenci Wild Orange opět rozetřeme v dlaních a několikrát se zhluboka nadechneme. Opravdu to velmi rychle uvolní napětí a komunikuje se vám snadněji. Navíc máte ještě příjemný pocit na rukách, protože esence působí jako vynikající desinfekční, čistící a osvěžující prostředek.

 

SEBEVĚDOMÍ

MOTIVATE

Tato směs esencí obsahuje mátu peprnou, klementinku, koriandr, bazalku, citrus yuzu, meduňku, rozmarýn a vanilku.

Podle výrobce potlačuje negativní emoce jako pochybnosti, pesimismus a cynismus a dodává pocity odvahy, víry v sebe a celkově sebevědomí.

Aplikuje se tak, že 1-2 kapky rozetřete na hrudník v oblasti srdce a vmasírujete konečky prstů do pokožky a následně pár kapek rozetřete v dlaních a opět hluboce vdechjete. Tentokrát několik minut.

V každém případě mám vyzkoušeno, že mě poměrně rychla dostala z “blbé nálady” do stavu, kdy jsem byl v pohodě schopen zářit jako účinkující na důležité firemní akci, takže za mně – funguje.

 

OSOBNÍ KOUZLO

Abyste podtrhli svoje osobní kouzlo mám pro vás ještě tip na vůně, které zapůsobí na vaše okolí a ještě vás budou stimulovat.

Pro muže SANTALOVÉ DŘEVO to je esence, která tvoří složku velké části luxusních pánských parfémů a je oblíbené už tisíce let. Já osobně mám vůni santalového dřeva v opravdu velké oblibě.

A jako doporučení odborníků z NatureOils pro ženy jsem dostal WHISPER což je směs růže, jasmínu, bergamotu, skořice, cistu, vetiveru, ylang ylang, kakaa, vanilky, havajského santalového dřeva a pačuli.

Prý je to esence ženského osobního kouzla. V každém případě, mně byla tato vůně opravdu velmi příjemná a umím si představit, že by mě žena touto vůní opravdu dokázala okouzlit.

Pokus vás zajímá téma rozvoje osobního kouzla a komunikačních dovedností pomocí technik, kterými trénují nejlepší kouzelníci klikněte na odkaz

KLIKNI ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.